16-18 травня 2017 року на базі ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» відбувся семінар на тему: «Особливості проведення обстежень промислових та громадських будівель і споруд з метою їх безпечної та надійної експлуатації на сучасному етапі».

16-18 травня 2017 року на базі ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» відбувся семінар на тему: «Особливості проведення обстежень промислових та громадських будівель і споруд з метою їх безпечної та надійної експлуатації на сучасному етапі».

Семінар було організовано для фахівців підприємств та спеціалізованих орагнізацій, які проводять обстеження будівель і споруд.

У роботі семінару взяли участь представники таких підприємств, як ПРАТ «ММК ім.ІЛЛІЧА», ДП «Криворізький ЕТЦ Держпраці» ДП «Західний ЕТЦ Держпраці», ПАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», КП «Харківські теплові мережі», ВП НАЕК «Енергоатом» «Южно-Українська АЕС», ТОВ «Лайфселл», ТОВ «Придніпровський центр технічного аудиту», ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Надвірнанафтогаз», ДП «Житомирський ЕТЦ» Держпраці та інші.

Семінар проводився з метою надання роз’яснення вимог нових нормативно-правових актів у будівельній галузі.
Перед учасниками семінару виступили розробники основних засад технічного регулювання в будівництві, фахівці НДІ будівельного виробництва та Київського національного університету будівництва і архитектури.
Багато уваги було приділено тлумаченню Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва на сучасному етапі (з урахуванням постанови КМУ від 12.04.2017 № 257).
У своїх виступах фахівці торкнулися широкого кола питань, серед іншого слухачі були ознайомлені з останніми змінами до проектів ДСТУ «Настанова з розроблення документації з підтримання експлуатаційної придатності будівель і споруд» та ДБН «Експлуатаційна придатність будівель та споруд. Основні положення».
Розглядалися питання технічного обстеження будівель в особливих природно-техногенних умовах, забезпечення надійної експлуатації виробничих будівель і споруд. Окрему увагу було приділено таким питанням, як обстеження та оцінка технічного стану сталевих конструкцій та систем ізоляції будівельних конструкцій.
Під час семінару було обговорено питання організації служби спостереження за безпечною та надійною експлуатацією виробничих будівель і споруд, її структуру, функції, права та обов’язки. Слухачам було надано інформацію щодо особливостей паспортизації будівель і споруд та проведенно практичне заняття із складання паспорту об’єкту будівництва.
Фахівці відповіли на численні запитання аудиторії, відбувалося вільне спілкування, обмін досвідом роботи. Завершився семінар традиційно видачею сертифікатів.